Aktualności

Rewitalizacja Placu Wolności

Bydgoszcz nie zapomina o swoich korzeniach i z radością ogłasza rozpoczęcie prac renowacyjnych na Placu Wolności. Ten projekt ma na celu nie tylko przywrócenie dawnej świetności, ale i stworzenie przestrzeni, która łączy tradycję z nowoczesnością, oddając hołd bogatej historii miasta.

Czytaj Dalej

Marsz Pamięci '81 - Kroczyliśmy Razem w Milczeniu

Setki mieszkańców Bydgoszczy zgromadziły się, by wspólnie uczcić rocznicę Marca '81. W marszu pamięci, który przeszedł ulicami naszego miasta, odnowiliśmy naszą pamięć o tych, którzy odważyli się stanąć w obliczu wyzwań tamtych dni.

Czytaj Dalej

Odkrywamy Nieznane Karty Historii - Nowe Eksponaty w Muzeum Miasta

Muzeum Miasta Bydgoszczy zaprasza na wystawę unikalnych eksponatów, które rzucają nowe światło na wydarzenia Marca '81. To niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na znane fakty z innej perspektywy i odkryć dotąd nieznane historie.

Czytaj Dalej

Dialog Pokoleń - Spotkanie z Historią Żywej Pamięci

Zainspirowani dziedzictwem Marca '81, organizujemy serię spotkań „Dialog Pokoleń”, gdzie świadkowie tamtych wydarzeń dzielą się swoimi historiami z młodszym pokoleniem. To niezwykła lekcja historii, która łączy i edukuje.

Czytaj Dalej

Kino Wolności - Filmowa Refleksja nad Bydgoskim Marcem

W ramach upamiętnienia Bydgoskiego Marca, zapraszamy na cykl filmowy „Kino Wolności”. Selekcja obrazów, które zostaną zaprezentowane, to głęboki hołd dla tych, którzy przyczynili się do kształtowania demokratycznych zmian w naszym kraju.

Czytaj Dalej

Subskrybuj nasz biuletyn